30 marca 2023 r. odbyła się kolejna promocja rocznika "Małopolska. Regiony – regionalizmy – małe ojczyzny". Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk.

Uczestników spotkania przywitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoi Anna Kochan, która to spotkanie poprowadziła. Po powitaniu Gości, zaprezentowano dwa krótkie filmy prezentujące bogactwo przyrody i kultury Gminy Zawoja. Po filmowym wprowadzeniu, głos prowadząca oddała dyrektorowi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Jerzemu Woźniakowskiemu, następnie głos zabrała Barbara Miszczyk jako przewodniczącej Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury. Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, redaktor naczelny rocznika, Grzegorz Nieć wprowadził wszystkich w ideę regionalizmu i działania na rzecz małych ojczyzn.

Następnym punktem programu były wstąpienia autorów artykułów. Niestety Katarzyna Fujak, która przygotowała prelekcję nt. babiogórskich polan, nie mogła przybyć do Zawoi, więc jej wystąpienie przedstawiła Joanna Grzeszczuk z WBP. Dr Piotr Maroszek zaprezentował Słowo o parafii Koniusza i jej plebanach – prelekcję nawiązującą do jego artykułu w XXIII tomie "Małopolski".

Po części oficjalnej gości zaproszono na poczęstunek z regionalnymi potrawami, a uczestnicy spotkania mogli porozmawiać z Autorami i Redakcją pisma. Dyrektor GBP w Zawoi oprowadziła gości po nowym budynku biblioteki i ośrodka kultury.

Patronat honorowy nad wydawnictwem ma Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Z egzemplarzy wszystkich tomów "Małopolski" można skorzystać w Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce WBP w Krakowie.

Zakup rocznika jest możliwy w bibliotece, piętro I, pokój 125.
Dodatkowe informacje można uzyskać:
pod numerem tel. 12 37 52 232
lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spotkanie promocyjne rocznika Małopolska w Zawoi

Spotkanie promocyjne rocznika Małopolska w Zawoi

Spotkanie promocyjne rocznika Małopolska w Zawoi

Spotkanie promocyjne rocznika Małopolska w Zawoi