25 stycznia 2023 r. w sali Magistrat Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka odbyła się promocja XXIII i XXIV tomu rocznika "Małopolska. Regiony – regionalizmy – małe ojczyzny". Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka dr Artur Kozioł a zjazd był w ramach 35. Spotkania "Wieliczka – Wieliczanie".

Uczestników spotkania przywitała Prezes Stowarzyszenia "Klub Przyjaciół Wieliczki" Jadwiga Duda, która to spotkanie bardzo żywo poprowadziła, przedstawiając gości, program i plan działania na najbliższy miesiąc.

Ze strony Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Redakcji głos zabrali Dyrektor WBP w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz oraz redaktor wydawniczy Iwona Górny. Z ramienia Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury, który jest właścicielem tytułu wystąpiła Barbara Miszczyk. Podziękowali za zaproszenie i wyrazili uznanie dla działalności Gospodarzy. Kolejni mówcy wprowadzili w ideę wydawania rocznika regionalistycznego, kilka słów padło o historii samego wydawnictwa. Następnie Jadwiga Duda zaprosiła do przedstawienia swoich artykułów kilku Autorów: Teresę Ortyl, Tatianę Midurę, Dorotę Strojnowską i Mateusza Radomskiego. Jadwiga Duda przedstawiła działalność Stowarzyszenia i opowiedziała o tradycji spotkań "Wieliczka – Wieliczanie".

Uroczystość wzbogacił występ zespołu regionalnego dzieci – Zespół Pieśni i Tańca "Pogórze Wielickie" w pięknych strojach. Zaprezentowano pieśni i melodie z regionu.

Po części oficjalnej gości zaproszono na skromny poczęstunek, a uczestnicy spotkania mogli porozmawiać z autorami i Redakcją pisma.

Patronat honorowy nad wydawnictwem ma Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski

Z egzemplarzy wszystkich tomów „Małopolski” można skorzystać w Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce WBP w Krakowie.

Zakup rocznika jest możliwy w bibliotece, piętro I, pokój 125. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 12 37 52 232 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spotkanie promocyjne tomów 23. i 24.

Spotkanie promocyjne tomów 23. i 24.

Spotkanie promocyjne tomów 23. i 24.

Spotkanie promocyjne tomów 23. i 24.